facebook pixel

İş ve Aile Hayatını Dengede Tutabilmek İçin Öneriler

07.01.2022
İş ve Aile Hayatını Dengede Tutabilmek İçin Öneriler

İş hayatında başarının anahtarlarından birisi de iş ve aile hayatını dengede tutabilmektir. Yoğun iş temposu içerisinde çalışanların kendilerine ve ailelerine ayırılan zaman maalesef giderek azalmaktadır.

İş ve Aile Hayatımızı Nasıl Dengede Tutarız?

Her insanın sahip olduğu iş önemli olduğu kadar aile hayatı da çok önemlidir. Bu iki unsur yaşamın iyi bir şekilde devam etmesi için gereklidir. İş olmadan para kazanma şansı yoktur. Aile olmadan ise mutlu olmak çok zordur. Yani aile ve iş birbirini tamamlayan iki önemli unsurdur. Bundan dolayı aradaki dengeyi iyi ayarlamak ve doğru adımlar atmak gerekmektedir.

Aile ve iş arasındaki dengeyi sağlamak kişinin elinde olan bir durumdur. Çalışma koşulları günümüzde pek çok çalışanı zorlasa da sağlıklı bir sosyal hayat sürebilmek için kişinin ailesi ile ilgilenmesi şarttır.Önemli olan onları sevdiğinizi ve sık sık aklınızda olduklarını göstermektir. Çalışırken yemek molanızda veya boş bir anınızda ailenizi aramak bile onlara değer verdiğinizi gösterir.

Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Aileyi ve işi birbirine karıştırmamak gerekir. Her şeyin yerini ve zamanını bilmelisiniz. Zaten her an ailenizin yanında olamayacağınız gibi her an işte de olamazsınız.

  • Evde ve iş hayatının ayrı olduğunun bilincinde olarak anı yaşamaya odaklanın. İş'te iken sürekli özel hayatınızı düşünmeyin; ya da tatil günlerinizde işinizi bir kenara bırakarak kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu etmenin yollarını bulmaya çalışın.
  • Tatil günlerinde aile ile yapılacak aktiveler belirleyerek keyifli zaman geçirebilir, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.
  • İşiniz eğer aileniz ile vakit geçirmeye fırsat tanımıyorsa öncelikleri tekrar gözden geçirerek yeni aksiyon planları alabilirsiniz.

 İş hayatınızda başarıya ulaşmak için aradığınız işe kolayca ulaşın

3adimdais.com üzerinden hemen profilinizi oluşturarak başvuru yapabilir, hayalinizdeki işe ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İş İlanları

CNC Bölüm Şefi

  • AKINROBOTICS İnsansı Robot Fabrikası

AKINROBOTICS Stajyer

  • AKINROBOTICS İnsansı Robot Fabrikası

Elektrik Elektronik Mühendisi (ROS)

  • AKINROBOTICS İnsansı Robot Fabrikası

Kalite Kontrol (Test) Mühendisi

  • AKINROBOTICS İnsansı Robot Fabrikası

C# Yazılım Uzmanı

  • AKINROBOTICS İnsansı Robot Fabrikası

Paylaş

Son Yazılar